NÁROD SOBĚ

Kategorie: Hlavní stránka Zveřejněno: čtvrtek 6. červen 2019 21:00 Napsal Jana Mašková Vytisknout E-mail

 NÁROD SOBĚ

 Tak, jako se v závěru 19.století Češi pod heslem NÁROD SOBĚ ze svých skrovných prostředků skládali na výstavbu Národního divadla a po vzniku Československa se podobným způsobem skládali na zlatý poklad nově vzniklé Československé republiky, podobně je nyní čas začít vytvářet poklad nový – zcela unikátní. Poklad, který je neopakovatelný, originální a přitom na dosah každému – poklad uložený v duši i schopnostech každého Čecha a také Slováka... 

Poklad pro 21.století

21.století je zcela odlišnou dobou od doby před sto lety a přesto je v mnohém podobná. Podobná je například v tom, že základní potřeby každého člověka jsou naprosto stejné, rozdílné je snad jen to, jak dalece si tuto skutečnost uvědomujeme. Ačkoliv je dnešní doba postavena na zábavě, bezstarostnosti a dostatku financí, přesto v určitém okamžiku života zjistíme, že to pro život nestačí. Že existují hodnoty, které za peníze nelze koupit. Tou skutečnou hodnotou našeho života jsou naše vlastní vnitřní pocity - to, jak se cítíme. Podstata toho, jak se cítíme, však vychází z toho, jak žijeme v souladu se svým vlastním původem. Právě toto uvědomění je samotnou podstatou naší doby a také všechno to ostatní, co patří k životu.  

 Poklad pro 21.století - 12 základních univerzálních principů a jejich naplnění

Jsme-li dostatečně odvážní k tomu, abychom si přiznali problémy svého vlastního života i dnešní doby a abychom si uvědomili i své vlastní chyby, pak se dříve nebo později dostaneme k otázce příčiny toho, co se dnes děje. Samotnou příčinou všech problémů, co jich jen na světě je, je skutečnost, že člověk v minulosti opustil to, co je přirozené, a začal se upínat k nepřirozenému způsobu života.

Cíl dnešní doby

Motto: Cílem dnešní doby není boj, cílem je symbióza a spolupráce

Cílem dnešní doby i našeho života je dospět ke své vlastní přirozenosti, ke svému vlastnímu „Já“ a odhalit v sobě ty nejzákladnější schopnosti pro život. Právě to je v tuto chvíli ten největší dar, který můžeme dát sami sobě, budoucím generacím i matce nás všech - planetě Zemi. Pomoci v tom může charakteristika dvanácti základních principů.

PŘIDEJTE SE K NÁM! Do projektu NÁROD SOBĚ se zapojíte vyplněním formuláře na tomto odkazu.

Podmínky pro zapojení do projektu NÁROD SOBĚ naleznete na tomto odkaze. 

Ledendu k on-line hře "V jedné malé zemi" , která je součástí projektu NÁROD SOBĚ, naleznete ZDE

 Budete-li se chtít zařadit do některého z principů, dejte mi, prosím, vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 Všechno to, co je uvedeno níže, má každý člověk dáno z okamžiku narození. Stačí vědět, jak jednotlivé univerzální principy ve svém životě rozpoznat…

 

1.univerzální princip – OSOBNOST – ČINNOST - ZÍSKÁVÁNÍ

 Při vlastním sebepoznání začínáme s prvním univerzálním principem. Zde máme dánu energii, s níž jako OSOBNOST reagujeme na každou novou situaci. Pokud něco začínáme, pak je třeba především aktivní fyzické ČINNOSTI, s níž ZÍSKÁVÁME to, co potřebujeme pro své přežití. Abychom přežili, musíme udržovat své fyzické tělo, tedy svou vlastní tělesnou schránku.

SCHOPNOST SEBEPROSAZENÍ

 Patříte-li k těm, kteří rádi začínají nové věci, jsou iniciativní, rádi přicházejí s novými nápady, jste vůdčí typ, máte rádi fyzickou práci a rádi sportujete a pokud máte zájem např. o spolupráci s armádou, pak vás rádi uvítáme v této skupině

 Jak předcházet válkám?

 To, co je s tímto principem a se schopností SEBEPROSAZENÍ spojeno, nejlépe vystihuje e-book „Jak předcházet válkám?“ a na osobní rovině "12 KROKŮ KE SPLNĚNÍ TVÝCH SNŮ"

 1.univerzální princip reprezentují např.

Česká obec sokolská (SOKOL)

 

2.univerzální princip – FINANCE – STABILIZOVÁNÍ – SEBELÁSKA

Chceme-li své vlastní „Já“ STABILIZOVAT, pak k tomu potřebujeme FINANCE, které jsou důležitou, ne však nejdůležitější součástí našeho života. To, co však potřebujeme především, je mít rád sebe sama a také si uvědomovat svou vlastní hodnotu, z čehož se rodí SEBELÁSKA. K tomu ovšem potřebujeme znát své schopnosti (z 1.univerzálního principu)

Cash flow kvadrant trochu jinak

 O tom, co souvisí s FINANCEMI, vypovídá e-book „Cash flow kvadrant trochu jinak“. Tento e-book je součástí INSPIRO-AKADEMIE.

 SCHOPNOST SEBEVYMEZENÍ a SMYSLOVÝCH POŽITKŮ

 Patříte-li k těm, kteří rádi věci dokončují, jsou vytrvalí a šikovní, jste manuálně zruční, dokážete hospodařit s penězi, dokážete hájit daný prostor a oceňujete trvalý charakter toho, co bylo započato, pak vás rádi uvítáme v této skupině

 2.univerzální princip reprezentuje

E-koruna

Jednoho dne také zjistíte, že i na správu vašich financí je dobré mít nějaký systém - Mně osobně se nejlépe osvědčilo FAPINa FAPI se mi líbí i to, že je možné si jej vyzkoušet i zdarma. 

 

3.univerzální princip – BLÍZKÉ OKOLÍ, VZDĚLÁNÍ – KOMUNIKACE – MYŠLENÍ

O svých schopnostech bychom měli dávat vědět druhým lidem ve svém BLÍZKÉM OKOLÍ. O jaké lidi se bude jednat, to záleží mj. i na tom, jaké máme VZDĚLÁNÍ. Záleží také na tom, jaké informace přijímáme a předáváme při KOMUNIKACI a jak tyto informace zpracováváme za pomoci MYŠLENÍ

Jak uplatnit BRONZOVÉ, STŘÍBRNÉ, ZLATÉ, PLATINOVÉ a DIAMANTOVÉ PRAVIDLO pro komunikaci?

 O tom, co souvisí s KOMUNIKACÍ a jak pracovat s informacemi, vypovídá e-bookJak uplatnit BRONZOVÉ, STŘÍBRNÉ, ZLATÉ, PLATINOVÉ a DIAMANTOVÉ PRAVIDLO pro komunikaci? Tento e-book je ke stažení v členské sekci INSPIRO-AKADEMIE.

VYJADŘOVACÍ a KOMUNIKAČNÍ SCHOPNOSTI

Patříte-li k těm, kteří rádi komunikují, rádi se vzděláváte či vzděláváte druhé, zajímáte se o školství, máte různé zájmy i vědomosti, jste „bohatou studnicí informací“ a neúnavně žízníte po tom, dovědět se něco nového a to nové a zajímavé šířit dále, pak vás rádi uvítáme v této skupině

Máte-li již jasno v tom, jaké informace chcete předávat, pak potřebujete i na uspořádání a předávání těchto informací nějaký systém. Pro tento případ mám pro vás dobrou radu, kterou mohu podepřít svou vlastní zkušeností - pro předávání informací Vám nejlépe poslouží SMARTEMAILINGSMARTEMAILING využijete například i pro Vaše vzdělávací programy. Vyzkoušejte si verzi zdarma. 

Smartemailing máte možnost si v praxi ověřit v projektu INSPIRO-AKADEMIE, kde máte šanci získat univerzální informace pro Vaši "univerzální knihovnu" a další projekty pro Vaše vnitřní osvobození. 

 

4.univerzální princip – DOMOV, RODINA, PŮVOD – PÉČE – BEZPEČÍ

K zajištění vnitřního pocitu BEZPEČÍ a jistoty dejme prostor svým pocitům. Naše pocity jsou jakýmsi seismograem toho, co je pro nás dobré a co nikoliv. S city jsme se poprvé setkali DOMA ve své RODINĚ, tedy tam, kde máme své „KOŘENY“. Abychom se v životě mohli dobře cítit, pak musí být PEČOVÁNO především o to, co je přirozené a co souvisí s naším PŮVODEM, tedy také s NÁRODEMVLASTÍ. Každý člověk má nějaký PŮVOD, RODINU a KOŘENY, z nichž pochází a o které by měl PEČOVAT, protože právě to mu dává vnitřní pocit BEZPEČÍ, že je všechno v pořádku a přirozené.

První prototyp všech začátků

 O tom, co souvisí s naším PŮVODEM, o co je nutné PEČOVAT, vypovídá e-book „První prototyp všech začátků“.  Tento e-book je ke stažení v členské sekci INSPIRO-AKADEMIE.

SCHOPNOST CITOVÉHO VNÍMÁNÍ

Patříte-li k těm, kteří ctí národní tradice, uznávají původ člověka i dědictví předků, váží si přírody a planety Země jako domova pro nás pro všechny, vnímáte rodinu jako mikrokosmos velké rodiny zvané „národ“, pokud ctíte to, co je přirozené a z čeho člověk vzešel a jste přesvědčeni, že to přirozené musí zůstat zachováno, pokud chcete přispět k tomu, aby byl zajištěn BEZPEČNÝ život pro každou rodinu tak, abychom se ve své vlasti my všichni mohli cítit dobře, pak vás rádi uvítáme v této skupině. 

 4.univerzální princip reprezentují na úrovni udržování lidových tradic např. baráčníci

Sdružené obce baráčnické

Obec baráčnická Vítězslava Hálka Odolena Voda 

 na úrovni trvale udržitelných zdrojů a životního prostředí např. permakultura

https://www.permakulturacs.cz/

 

5.univerzální princip – ZÁJMY, ZÁLIBY, HRY, DĚTI – TVOŘENÍ – ŽITÍ

Každý člověk má něco, co ho baví a co nazýváme ZÁJMY a ZÁLIBAMI, u DĚTÍ to bývají HRY, kterými se učí to, k čemu jsou předurčeny. ZÁLIBY jsou tedy tím, co nás baví a co bychom měli naučit i své DĚTI. To, co nás baví, projevujeme TVŮRČÍM způsobem, protože TVOŘIVOST je smyslem našeho ŽITÍ.

On-line hra "V jedné malé zemi"

Pro ty, kteří chtějí věnovat svůj čas "hravému" sebepoznání, je určena on-line hra "V jedné malé zemi".

Jak pracovat s city? aneb Jaké poselství předat (nejen svým vlastním) dětem?

Každý z nás má již z okamžiku narození zakódován ve své psychice poselství pro děti, a to nejen pro ty vlastní. V e-booku "Jak pracovat s city? aneb Jaké poselství předat (nejen svým vlastním) dětem?" se dozvíte, jak si toto poselství zpracovat podle horoskopu narození. O tento e-book si můžete napsat na www.inspiro-akademy.cz Po zapsání mailové adresy a následném vyplnění formuláře s potvrzením souhlasu se zasíláním mailů vám budu zasílat další univerzální informace na základě "správného načasování".

SCHOPNOST JEDNAT a NAVAZOVAT DUŠEVNÍ VZTAHY

Patříte-li k těm, kteří rádi pracují s dětmi, jste-li tvůrčí, reprezentativní a rádi ukazujete, co umíte, jste-li vůdčí typ, který s radostí a láskou rád dělá věci, které mají smysl, pak vás rádi uvítáme v této skupině.

Buďte tvůrčí s Ivanou Gemzickou

Jste tvůrčí a hledáte inspiraci? Je mi velkým potěšením a ctí, že vám mohu nabídnout něco krásného a výjimečného, co má svou výjimečnost a krásu napříč všemi staletími, tedy i nyní, ve 21.století.  Naučte se paličkovat s Ivanou Gemzickou - jednoduše on-line z pohodlí vašeho domova!  Paličkování je krásná relaxace i potěšení z tvorby. 

On-line kurz paličkování začíná už 1.2.2021. Nepropásněte jedinečnou šanci naučit se něco, co je krásné a potěší nás všechny. A dejte mi vědět, jak se vám to daří!

Základní on-line kurz paličkování

On-li kurz paličkování EXKLUZIV

 

 6.univerzální princip – SLUŽBA DRUHÝM LIDEM, ZDRAVÍ – ANALYZOVÁNÍ – MYŠLENÍ

Každý člověk vykonává KAŽDODENNÍ POVINNOSTI ve smyslu SLUŽBY DRUHÝM LIDEM, aby si zajistil to, co potřebuje k životu. Při plnění svých KAŽDODENNÍCH POVINNOSTÍ věnujme při ANALYZOVÁNÍ pozornost svým vnitřním pocitům a při MYŠLENÍ dávejme prostor tomu, z čeho máme dobrý pocit a přitom se postarejme o to, abychom ve své duši nehromadily negativní emoce, raději se naučme tyto emoce projevovat. Bude to prospěšné i pro naše ZDRAVÍ, protože právě to je způsob, jak uvést do rovnováhy tělesnou i duševní stránku své osobnosti.

Maslowova hierarchie potřeb jak ji neznáme

S naší SLUŽBOU DRUHÝM LIDEM a také s naším ZDRAVÍM souvisí to, jaká je hierarchie našich potřeb. Za pomoci e-booku "Maslowova hierarchie potřeb jak ji neznáme" propojíme fenomén Maslowovy hierarchie lidských potřeb s univerzálními principy. Tento e-book je ke stažení v členské sekci INSPIRO-AKADEMIE.

SCHOPNOST VNÍMÁNÍ a POZOROVÁNÍ, SCHOPNOST PROJEVOVAT CITY

Patříte-li k těm, kteří se zajímají o zdraví, jste-li z těch, kteří řeší pracovní podmínky zaměstnanců, je-li vaším oborem zdravotnictví a máte-li co říci k otázce zaměstnanosti, pak vás rádi uvítáme právě v této skupině. 

 

7.univerzální princip – PARTNEŘI– VZTAHY – LÁSKA

Díky svým PARTNERŮM se učíme zvládat energii, kterou my sami nedisponujeme, ale přesto je tato energie součástí našeho života, proto se učíme prostřednictvím svých VZTAHŮ docílit harmonie. A je to právě harmonie, co přináší LÁSKA. Harmonie můžeme docílit i v umění… 

Jak si zachovat pevné zdraví a harmonické vztahy?

Zdraví v určitém smyslu souvisí také s našimi vztahy. Za pomoci e-booku "Jak si zachovat pevné zdraví a harmonické vztahy?" si uvědomíte souvislost mezi vaším zdravotním stavem a vašimi vztahy. Tento e-book je ke stažení v členské sekci INSPIRO-AKADEMIE.

SCHOPNOST NAVAZOVAT MILOSTNÉ VZTAHY

Patříte-li k těm, kteří rádi pracují s lidmi, máte rádi harmonické vztahy, je vám vlastní diplomacie, případně milujete umění a vše krásné a harmonické a chcete-li podpořit vědomé utváření harmonie v dnešní době, pak vás rádi uvítáme právě v této skupině.

 

8.univerzální princip – HLUBOKÉ POCHOPENÍ, MINULOST – TOUHA – POSILOVÁNÍ

Pro HLUBOKÉ POCHOPENÍ našich vztahů je třeba dostat se k samotné podstatě toho, co souvisí s problémy, k nimž dochází. K tomu je dobré znát MINULOST. V určitém okamžiku se pak začne projevovat naše hluboká TOUHA, která je s to nás proměnit. Každý z nás má také možnost díky proniknutí k samotné podstatě POSÍLIT svou moc a vliv a tím ovládnout svůj vlastní život.

Transformací s úsměvem

V roce 2018 byl zpracován projekt, ve kterém bylo propojení dění minulosti se současností. Cílem bylo dovést účastníky k transformaci s úsměvem tím, že si uvědomí, co bylo příčinou dění v minulosti a jak se díky těmto poznatkům připravit na budoucnost, aby se předešlo nejhoršímu. Tento záměr byl natolik rozsáhlý a složitý, že se mi sice na jednu stranu podařilo jej zrealizovat alespoň částečně, ale pak už se mi jej nepodařilo z časových důvodů uskutečnit. Přesto jsou nyní připraveny podklady propojující historická témata prostřednictvím citací z knih od přímých účastníků konkrétních událostí s mým komentářem. Bude-li zájem, jsem ochotna tento materiál předat někomu, kdo jej využije pro zpracování historických událostí tak, jak se skutečně udály.

SCHOPNOST NAVAZOVAT PEVNÉ PARTNERSKÉ VZTAHY

Patříte-li k těm, kteří se zajímají o finanční záležitosti spojené s daněmi či úvěry, zajímá vás problematika exekucí, úplatků či korupce a dalších případů finančního ovládání, orientujete se v problematice daní a/nebo je pro vás zajímavé zjišťovat a odhalovat samotnou podstatu problémů v životech lidí a řešení těchto problémů hlubokým pochopením a jejich následným odstraněním, případně pokud se zajímáte o psychologii či astrologii nebo o astrolopsychologii, ve všem těchto případech vás rádi uvítáme právě v této skupině.

8.univerzální princip dokonale představuje například finanční systém ZONKY

 

9.univerzální princip – FILOZOFIE, VÍRA, PRÁVO, CIZINA – HLEDÁNÍ – DUCHOVNÍ RŮST

Obohaceni tím, co jsme se naučili prostřednictvím druhých lidí – našich PARTNERŮ, si utváříme svou vlastí životní FILOZOFIÍ či VÍRU, tedy to, čemu věříme, což může souviset také s CIZINOU. V životě pak HLEDÁME společnou cestu pro dalekou budoucnost - zde musí jít o CESTU PRAVDY, kterou dokážeme bránit a hájit, a přitom se o to, dobré, čeho se nám dostává v bohaté míře, dělíme s druhými lidmi. Takovýmto způsobem DUCHOVNĚ ROSTEME a o své zkušenosti se tak můžeme podělit s ostatními. Právě toto je CESTA k tomu lepšímu v našem životě.

INSPIRO-AKADEMIE

INSPIRO-AKADEMIE je projekt pro univerzální vzdělávání, kde je shrnuto vše, co by měli lidé vědět o životě a o tom, jak je život utvářen. S INSPIRO-AKADEMIÍ se můžete seznámit na webu INSPIRO-AKADEMIE 

SCHOPNOST VZDĚLÁVAT SE

Patříte-li k těm, kteří rádi cestují, ovládáte minimálně jeden světový jazyk, rádi se setkáváte a spolupracujete s cizinci případně se zajímáte o filozofii či různé podoby víry, přičemž ctíte pravdu, kterou jste odhodláni bránit, a máte zájem o šíření toho dobrého a pravdivého i za hranicí naší vlasti, pak vás rádi uvítáme právě v této skupině.

 

10.univerzální princip – SPOLEČNOST – BUDOVÁNÍ – VESMÍRNÁ ZKOUŠKA

Každý z nás je součástí SPOLEČNOSTI, která na nás klade určité požadavky a omezuje nás, čímž nás nutí přebírat zodpovědnost za svůj vlastní život tím, že BUDUJEME ve svém životě nějaký pevně daný řád a přitom si plníme VESMÍRNOU ZKOUŠKU tak, abychom si ve svém životě BUDOVALI pevně daný řád.

SCHOPNOST VYTVÁŘET PRÁVNÍ VZTAHY A BRÁT NA SEBE ZODPOVĚDNOST, SCHOPNOST UVĚDOMOVÁNÍ

 Patříte-li k těm, kteří jsou zodpovědní, máte rádi pevně daný systém a jste ochotni udělat něco pro to, aby byl takový systém uveden do praxe, přičemž jste zároveň citliví a svědomití, s vůdčími schopnostmi, pak vás rádi uvítáme právě v této skupině.

 10.univerzální princip reprezentuje např.

CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI

 

11.univerzální princip - PŘÁTELÉ – OSVOBOZOVÁNÍ – PROBUZENÍ

Jestliže jsme přijali zodpovědnost a to, co souvisí s BUDOVANÝM řádem, dále vymezujeme mezi lidmi, s nimiž sdílíme stejné ideály a kteří jsou našimi PŘÁTELI, pak se můžeme také vnitřně OSVOBODIT od toho, co nás omezuje. To ovšem můžeme pouze tehdy, pokud děláme věci originálně, tedy pokud PROBUDÍME svou originalitu. Výrazným způsobem Vám v tom může pomoci technika - např. internet.

Podnikání trochu jinak

Společné podnikání je rovněž přirozenou součástí života, stejně jako tvořivost, která nám způsobuje radost. Projekt "Podnikání trochu jinak" vede k tvořivosti a prostřednictvím "terapie tvorbou webových stránek" také k vlastnímu sebepoznání. Informace k projektu "Podnikání trochu jinak" naleznete zde, každý účastník projektu má možnost zpracovat si podklady pro svůj osobní web, jak to vidíte na mém webu www.janamaskova.cz 

SCHOPNOST BÝT SVOBODNÝ

Patříte-li k těm, kteří jsou rádi součástí skupiny, chcete udělat něco pro to, abyste mohli být skutečně vnitřně svobodnými jedinci, rádi zkoušíte něco nového, máte rádi vzruch a nové věci, chcete vyzkoušet něco neotřelého a originálního, co Vám pomůže se skutečně osvobodit, pak vás rádi uvítáme právě v této skupině. 

 11.univerzální princip reprezentuje např.

OMFÓRUM

ČESKÁ KONFERENCE

11.univerzální princip souvisí i s využitím techniky. 

 

 

12.univerzální princip–NEVĚDOMÍ, UZAVŘENÉ PROSTORY, PŘIJÍMÁNÍ, SJEDNOCOVÁNÍ

S tímto principem je třeba v rámci univerzálních zákonů respektovat i fakt, že stejně, jako usiluje o svobodu samotné lidstvo, podobně je třeba nechat svobodný projev i všemu tomu, co nás obklopuje a čeho jsme součástí, tedy i přírodě a celému Vesmíru. Stejně jako nechceme být omezováni my, lidé, neměli bychom zbytečně nadužívat a tím nadměrně zatěžovat ani přírodu ani Vesmír. K tomu, abychom mohli toto vše zvládnout je třeba se SJEDNOTIT projevem vlastního „Božského Já“ a také PŘIJÍMAT inspiraci.

12.univerzální princip nám připomíná, že každou inspiraci bychom měli zhmotnit tím, co uděláme, tedy že svou inspiraci bychom měli také umět prakticky uskutečnit. Pokud se nám to podaří, pak bude možné takovou inspiraci i vědecky prozkoumat a zdůvodnit a tím jí dát praktický rámec. 

V tomto smyslu je 12.univerzální princip reprezentován Výzvou pro otevřené vědce. Tato VÝZVA se stala základem pro komunitu Otevření vědci, kteří pořádali různá společná setkání a dodnes se celá řada z nich setkává i na platformě OMFÓRUM

Univerzální vzdělávání

12. univerzální princip je zkrátka o vzájemném inspirování, o PŘIJÍMÁNÍ inspirace pro nový začátek v zájmu SJEDNOCOVÁNÍ. A právě proto vznikla INSPIRO-AKADEMIE, v níž je obsaženo vše, co nás může opravdu SJEDNOCOVAT. Začít můžete ihned. Stačí se přihlásit INSPIRO-AKADEMIE

KOSMICKÉ SCHOPNOSTI

Patříte-li k těm, kteří hledají sami sebe, nejste vyhraněnými osobnostmi, neznáte své schopnosti, ztrácíte se v tomto světě a nevíte si sami se sebou rady anebo patříte k těm, kteří se právě vrátili či se brzy vrátí z výkonu trestu nebo z dětského domova a nevíte, jak se uplatníte, případně patříte-li k těm, kteří pomáhají podobně „ztraceným“ lidem v různých ústavech, léčebnách, věznicích, dětských domovech apod .anebo chcete prostě jen pomoci se "zhmotněním inspirace", pak vás rádi uvítáme právě v této skupině.

 

 

Zobrazeno: 3027